Padasjoen Taideyhdistyksen jäsenten yhteisnäyttely
Näyttelyyn osallistuu 13 jäsentä eli Mervi Holm, Siiri Koponen, Jukka Koskela (nimimerkillä Jude K) Marketta Mäntynen, Jaakko Paarvio, Laila Paarvio, Eeva Salmensuu, Raila Suomalainen, Antero Taipale, Merja Turpeinen, Eleanor Virtanen, Elisabet Virtanen ja Heidi Virtanen. Teoksia on yhteensä 26.
Tekotapoina on öljy-, akryyliväri, tempera, veisto sekä epoksi- ja sekatekniikka.
Aiheina ovat esimerkiksi maisemat, kasvit ja ihmiset. Esillä on myös abstrakteja töitä.
Ensimmäistä kertaa siskokset Elisabet ja Eleanor Virtanen ovat tuoneet värikkäitä maalauksiaan Pikanttiin. Eleanor on tehnyt temperalla ja sekatekniikalla kolme työtä.
Elisabet on maalannut öljyvärillä kartongille eläinhahmoja.
Raila Suomalainen on maalannut kaksi kookasta taulua naivistisella tyylillä. Ne ovat kantaaottavia töitä. Toisessa on sarjakuvamaisesti esitetty kotieläinten kulku niityltä ruokapöytään.
Jude K on veistänyt ja maalannut mänty- ja vaahterapuiset reliefit.
Siiri Koponen on tehnyt sekatekniikalla puulle arvoituksellisen triptyykin. Hänen äitinsä Merja Turpeinen puolestaan on valmistanut sekatekniikalla diptyykin, joka jossa yhdistyy maalaus ja kolmiulotteiset ruusut.